Mycie dachu- jak się do tego zabrać?


Mycie dachu myjką ciśnieniową

Czy powinniśmy dbać o dach? Jak to robić?

Blachodachówki, dachówki ceramiczne, dachówki cementowe. Każde pokrycie dachu póki jest nowe sprawia pozytywne wrażenia estetyczne. Dach, jak każda zewnętrzna część naszego domu jest podatny na upływ czasu i zabrudzenia jak różnej maści pyły i zanieczyszczenia pochodzące ze spalin samochodów/przemysłowych. W przypadku domów/ obiektów położonych blisko lasu zagrożeniem stają się glony i wszelkiej maści porosty. Problem narasta szczególnie gdy zdarza nam się zbagatelizować pokrycie dachowe naszego domu. Co 2-3 lata powinniśmy dokonywać w miarę szczegółowego przeglądu stanu technicznego naszego dachu, aby później uniknąć przykrych niespodzianek. W przypadku blachodachówek należy pamiętać o wszelkich łączeniach.

Dach w połowie umyty

Kiedy zacząć czyszczenie dachu

Najogólniej rzecz ujmując, mycie dachu jest czynnością okresową. Pojawienie się jakichkolwiek przebarwień i plam jest wyraźnym sygnałem do podjęcia działań. Przed podejściem do mycia dachu warto sprawdzić jego stan techniczny. Należy usunąć wszelkie usterki zagrażające stabilności osoby będącej na dachu. Wszelkie odpryski farby, korozja i rdza- muszą zostać usunięte. Mycie dachu jest typową pracą wysokościową, należy więc zachować szczególną ostrożność. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Gdy mamy do czynienia z dużą powierzchnią- warto rozważyć skorzystanie z rusztowania. Należy unikać wszelkiego rodzaju prowizorycznych podpór dla osoby pracującej na dachu. Wypadek z wysokości może okazać się bardzo niebezpieczny i zakończyć się tragicznie. Prace wysokościowe to jedno z zajęć które pomimo, że nie jest skomplikowane to niesie za sobą spore ryzyko. Najrozsądniej powierzyć to specjalistycznej firmie z odpowiednio przygotowaną do tego załogą.

Jak myć dach

Najskuteczniejszym i najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie myjek ciśnieniowych. Niemniej ważny jest dobór odpowiednich środków czyszczących. Detergent nie może być agresywny i wchodzić w reakcję z farbą. Działanie nieodpowiedniego środka czyszczącego może wpłynąć na jakość pokrycia dachu i jego strukturę, co może uniemożliwić skorzystanie z gwarancji. Producent może po prostu odmówić jej wykonania jeśli uszkodzimy dach z własnej winy, a tego nikt by nie chciał.

Dach w trakcie czyszczenia

Glony, porosty i mchy na dachu

Praktycznie żaden typ pokrycia dachu nie jest w pełni odporny na pojawienie się roślinności. Odpowiednia impregnacja może opóźnić znacząco ten proces. Jednak jest to jedynie kwestia czasu. Dla jednych takie "rośliny" mogą dodawać uroku, dla innych szpecić. Z cała pewnością mogą wpłynąć na trwałość naszego pokrycia dachowego. My jesteśmy zdania, że wszelkie porosty należy zwalczać. Warunki takie jak umiarkowane nasłonecznienie i stała wilgotność powietrza są ewidentnie sprzyjającymi czynnikami dla rozwoju glonów. Porosty (wszelkiego rodzaju grzyby) są znacznie bardziej odporne i są w stanie rozwijać się nawet w dalece niesprzyjających warunkach. Mchy są kolejną grupą organizmów "zamieszkujących" nasze dachy. Istnieje wiele gatunków mchów. Wykazują wysoką zdolność przechowywania wody i wolniej się jej wyzbywają w stosunku do grzybów. Jeżeli się pojawią, zadomowią się we wszelkich możliwych zakamarkach.

Sprawdź naszą ofertę mycia ciśnieniowego, kliknij tutaj.

mycie dachu Słupsk, mycie dachu Ustka, mycie dachu Lębork, mycie dachów Pomorskie, mycie dachu Pomorskie, mycie dachu Wejherowo, mycie dachu Gdańsk, mycie dachu Gdynia,mycie dachu Sopot, mycie dachu Koszalin, mycie dachów Miastko, mycie dachów Sławno, mycie dachów Rumia, mycie dachów Reda, mycie dachu Tczew, mycie dachu Chojnice, mycie dachu Pruszcz Gdański, mycie dachu Kartuzy, mycie dachu Kwidzyn, mycie dachu Puck, mycie dachu Bytów, mycie dachu Kościerzyna, mycie dachu Malbork, mycie dachu Człuchów, mycie dachu Sztum