Masz dość pozostałości po remoncie? Przeczytaj

Sprzątanie po remoncie


Zabezpieczenie miejsca pracy

Zanim się nabrudzi

Zanim omówimy sprzątanie po remoncie musimy omówić czynności wstępne. Chyba najważniejszą czynnością przed przystąpieniem do wymarzonego remontu jest zabezpieczenie wszelkich szaf, wersalek, foteli, pozostałych mebli, telewizorów i innego sprzętu elektronicznego. W miarę możliwości warto zadbać o to, aby w pomieszczeniu w którym będą wykonywane prace pozostało jak najmniej rzeczy. Warto wydzielić miejsce w którym tymczasowo będą przechowywane dzięki czemu nie ulegną zanieczyszczeniu lub co gorsze- uszkodzeniu. Wszelkie szczeliny, wnęki powinny zostać tymczasowo pozbawione drożności- zatkane, ze względu na to, że podczas szlifowania- które jest typową pracą wykonywaną podczas remontu- pył dostaje się dosłownie wszędzie. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odkurzanie pozostałości

Na co uważać

Wyżej wspomniane szlifowanie, ale również tynkowanie czy malowanie. Te 3 typowe dla każdego remontu czynności są najbardziej "brudzące". Mi również przed oczami pojawia się paskudna, zaschnięta plama po tynku na drewnianej podłodze. A co z panelami? Wizja pyłu który może dostać się między łączenia paneli skłoni każdego do refleksji. Dlatego trzeba tam gdzie się da korzystać z folii ochronnej. Nie jest to duży wydatek, a zaoszczędzi nam masę nerwów. Po skończonym remoncie folię ostrożnie zwijamy do środka- tak aby nic nie spadło- i wyrzucamy.

Od czego zacząć sprzątanie

Najlogiczniejszym rozwiązaniem jest sprzątanie od góry do dołu. I tak poczynając od sufitu, żyrandoli i ścian na podłodze kończąc. Od strychu, każde piętro w dół po kolei. Robi się tak ze względu na wszechobecny pył- przykładowo odkurzając- zamiatając niższe piętro i idąc wyżej pył z górnego- właśnie sprzątanego piętra- osadzi się na niższym piętrze- dopiero co czyszczonym. Próżna praca.

Należy pamiętać, że pierw wykonujemy wszystkie czynności na sucho, aby zapobiec powstawaniu błota. Tutaj doskonale sprawdzają się odkurzacze. Odradzam jednak korzystanie z domowych odkurzaczy, ponieważ mogą się najzwyczajniej zapchać pozostałościami a przez pył dodatkowo przegrzać i ulec uszkodzeniu. Z pomocą przychodzą odkurzacze przemysłowe. Są mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po skończonym odkurzaniu z pomocą przychodzą nam szczotki a następnie miękkie ścierki. Trzeba oczywiście uważać aby sprzątanymi okruchami i drobinami nie porysować zamiatanych powierzchni (np. lakierowanej podłogi czy drewnianych mebli).

Zmywanie podłogi

Po wysprzątaniu na sucho należy przystąpić do mycia. Tutaj poza oczywistymi miejscami jak podłoga czy drzwi warto zwrócić uwagę na bardziej newralgiczne miejsca jak parapety, kąty czy mechanizmy okienne. W przypadku tych ostatnich farba lub tynk może dostać się w okolice uszczelek lub ram. Jest to o tyle niebezpieczne, gdyż pozostawione same sobie podczas zamykania mogą zostać zniszczone właśnie przez resztki po remoncie.

Usuwanie gruzu Większość osób zdaje sobie z tego sprawę, ale warto przypomnieć- worki na gruz Gruzu kategorycznie nie wolno usuwać na okoliczny śmietnik- jest to surowo karane. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie worki za wczasu i zadbać o wywóz gruzu za wczasu aby nie mieć później problemów.

Zapoznaj się z naszą ofertą sprzątania po remoncie.

sprzątanie po remoncie Słupsk, sprzątanie po remoncie Pomorskie, sprzątanie po remoncie Ustka, sprzątanie po remoncie Lębork, sprzątanie po remoncie Wejherowo, sprzątanie po remoncie Gdańsk, sprzątanie po remoncie Gdynia, sprzątanie po remoncie Sopot, sprzątanie po remoncie Koszalin, sprzątanie po remoncie Miastko, sprzątanie po remoncie Sławno, sprzątanie po remoncie Rumia, sprzątanie po remoncie Reda, sprzątanie po remoncie Tczew, sprzątanie po remoncie Chojnice, sprzątanie po remoncie Pruszcz Gdański, sprzątanie po remoncie Kartuzy, sprzątanie po remoncie Kwidzyn, sprzątanie po remoncie Puck, sprzątanie po remoncie Bytów, sprzątanie po remoncie Kościerzyna, sprzątanie po remoncie Malbork, sprzątanie po remoncie Człuchów, sprzątanie po remoncie Sztum