Masz dość plam i resztek po remoncie? Przeczytaj!

Mycie kostki brukowej, czyszczenie polbruku


kostka brukowa

Wykwity, porosty na kostce brukowej

Wszelkiego rodzaju roślinność (glony, chwasty, trawy itp.) wydaje się być najmniej szkodliwym i "niechcianym gościem" naszej kostki brukowej. Badania przeprowadzone zagranicą dowodzą, że ich szkodliwy wpływ na wytrzymałość i strukturę kostki jest niewielki. Jednak szpecą i stwarzają negatywne wrażenia estetyczne. Wykonując mycie kostki brukowej należy w tym przypadku szczególnie zwracać uwagę na to, aby wszelką roślinność usuwać wraz z korzeniami, co uniemożliwi im regenerację. Pozbywanie się jedynie wierzchniej warstwy traw szybko okaże się być jedynie tymczasowym rozwiązaniem. Tutaj pomocne okazują się typowe narzędzia ogrodnicze takie jak chwastownik czy do mniejszych- np. szpachelka. Po usunięciu niechcianych gości należy skorzystać z odpowiedniego preparatu uniemożliwiającego ich odrośnięcie.

Warto zauważyć, że pojawienie się tego typu zabrudzeń nie najlepiej świadczy o ekipie która układała nam kostkę brukową. Nasz podjazd, alejki czy tarasy przy prawidłowo wykonanym ułożeniu powinien skutecznie odprowadzać wodę opadową w głąb ziemi. A to przecież woda jest najistotniejszym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi wszelkiej roślinności pojawiającej się na naszym terenie.

Kostka brukowa w trakcie mycia

Pozostałości po remoncie, stara zaprawa, tynk

Alejki, podjazdy, tarasy a na nich brzydka plama po farbie czy tynku? Niestety, tego typu plamy/zabrudzenia powstają wskutek niedbalstwa firmy budowlano- remontowej która u nas pracowała. Na przykład w przypadku prac przy montażu nowej elewacji lub jej malowaniu jedną najważniejszych czynności jest odpowiednie zabezpieczenie okolicznego terenu. Zaschnięta farba elewacyjna nie tylko szpeci, ale również może być problematyczna w usuwaniu. Prawdopodobnie podczas prac w/w ekipy remontowej usłyszymy zapewnienia iż doprowadzą naszą kostkę do porządku, jednak jak wiadomo- bywa z tym różnie. W takim przypadku polecam zapoznać się z naszą ofertą ciśnieniowego mycia kostki brukowej.

Tłuste plamy po oleju samochodowym, płynie hamulcowym, smarze czy oleju z grilla

Tłuste plamy są najbardziej problematyczne i zdecydowanie nie warto próbować walczyć z nimi samemu. Praktyczną wskazówką w przypadku wystąpienia tłustej plamy może być posypanie jej piaskiem. Musi to być zrobione jak najszybciej po wystąpieniu takiego zabrudzenia. Może to częściowo uniemożliwić wchłonięcie zanieczyszczenia wgłąb kostki.

Tego typu plamy mają to do siebie, że są odporne na działanie zwykłej wody. W gre wchodzą odpowiednie środki chemiczne, a mycie kostki brukowej powinniśmy zlecić profesjonalistom. Korzystając ze specjalnych środków/ detergentów należy pilnować czasu jaki znajduje się ona na czyszczonej powierzchni. Jako, że nieszczęścia chodzą parami to z niewiedzy niestety możemy nie tylko nie umyć kostki ale dodatkowo ją uszkodzić.

Kostka brukowa po impregnacji

Impregnacja kostki brukowej i jej konserwacja

Betonowe kostki, mające swoją strukturę porowatą są bardzo podatne na wchłanianie płynów- wody i wszelkich zanieczyszczeń. Wskutek czego szybko się brudzą. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie to impregnacja kostki brukowej jest równie istotnym zabiegiem konserwacyjnym co samo czyszczenie. Istnieją różne impregnaty. Jedne mogą jedynie zabezpieczyć i zmniejszyć wchłanialność kostki, inne mogą dodatkowo uczynić ją mrozoodporną, pogłębić jej kolor czy pozostawić specjalną powłokę. Warto zauważyć, że zaimpregnowana kostka brukowa jest znacznie mniej podatna na zanieczyszczenia. Dodatkowo czyszczenie kostki brukowej zabezpieczonej w ten sposób jest prostsze i bardziej wydajne. Nasza firma po wykonanym zabiegu czyszczeniu zaimpregnuje dla Ciebie Twoją kostkę!

Istotną częścią konserwacji jest uzupełnienie ubytków w fudze, mogące powstać wskutek mycia ciśnieniowego. Może to skutkować poluzowaniem się nawierzchni. Naprawa jest jednak bardzo prosta. W przypadku użycia piasku do fugowania należy zaopatrzyć się w ten materiał o odpowiedniej granulacji i przystąpić do fugowania odpowiednimi narzędziami. Fuga służąca za wypełnienie szczelin pomiędzy kostkami może być również specjalną zaprawą przeznaczoną do tego celu. Sprawa wygląda dość podobnie jak w przypadku fugi z piasku, jednak należy być bardziej ostrożnym i posiadać odpowiednią wiedzę, gdyż potencjalne zanieczyszczenia powstające przez ubrudzenie taką fugą kostki mogą mieć charakter stały. Nasza firma również zajmuje się tego typu ubytkami.

Podsumowanie

Samemu czy skorzystać z oferty specjalistycznej firmy? Odpowiedź wydaje się być prosta. O ile w przypadku prostych zabrudzeń potencjalnie możemy poradzić sobie sami, o tyle w przypadku bardziej wyrafinowanych zanieczyszczeń nie obejdzie się bez pomocy fachowców. My zajmujemy się wszelkimi zabrudzeniami

Nie czekaj, zapoznaj się z szerokim wachlarzem naszych usług mycia i czyszczenia już teraz!

mycie kostki brukowej Słupsk, mycie kostki brukowej Pomorskie, mycie kostki brukowej Ustka, mycie kostki brukowej Lębork, mycie kostki brukowej Wejherowo, mycie kostki brukowej Gdańsk, mycie kostki brukowej Gdynia, mycie kostki brukowej Sopot, mycie kostki brukowej Koszalin, mycie kostki brukowej Miastko, mycie kostki brukowej Sławno, mycie kostki brukowej Rumia, mycie kostki brukowej Reda, mycie kostki brukowej Tczew, mycie kostki brukowej Chojnice, mycie kostki brukowej Pruszcz Gdański, mycie kostki brukowej Kartuzy, mycie kostki brukowej Kwidzyn, mycie kostki brukowej Puck, mycie kostki brukowej Bytów, mycie kostki brukowej Kościerzyna, mycie kostki brukowej Malbork, mycie kostki brukowej Człuchów, mycie kostki brukowej Sztum, mycie polbruku Słupsk, mycie polbruku Gdańsk, mycie polbruku Gdynia, mycie polbruku Sopot, mycie polbruku Lębrok, mycie polbruku Wejherowo, mycie polbruku Pomorskie, czyszczenie kostki brukowej Słupsk, czyszczenie kostki brukowej Pomorskie, czyszczenie kostki brukowej Koszalin, czyszczenie kostki brukowej Ustka, czyszczenie kostki brukowej Gdańsk, czyszczenie kostki brukowej Gdynia, czyszczenie kostki brukowej Lębork, czyszczenie kostki brukowej Wejherowo, czyszczenie kostki brukowej Tczew, czyszczenie kostki brukowej Chojnice, czyszczenie kostki brukowej Bytów, czyszczenie kostki brukowej Polska