Pomalujemy Twoją elewację!

Malowanie elewacji- jak to się robi


Malowanie elewacji

Na co zwracać uwagę

Zewnętrzne elewacje budynków są podatne wszelkie zabrudzenia, więc prędzej czy później czeka nas malowanie elewacji. Szczególnie w kraju o warunkach atmosferycznych jakie ma Polska. Częste opady deszczu/ śniegu, znaczenie ma także promieniowanie UV. Lokalizacja budynku ma bardzo duże znaczenie. Woda opadowa dostaje się w szczeliny, a wilgoć z kolei sprzyja rozwojowi różnych mikroorganizmów. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac malarskich należy szczegółowo ocenić stan techniczny elewacji i przygotować podłoże. Oględziny nie są skomplikowanym zabiegiem, należy sprawdzić czy nigdzie nie znajdują się żadne pękniecia, szczeliny, czy stara farba nie odpryskuje i nie pyli się. Wszelkie ubytki należy uzupełnić odpowiednią zaprawą murarską albo specjalnym klejem. Ubytki w styropianie należy uzupełnić, po czym pokryć go zaprawą i odpowiednią siatką. Jeśli stan starej farby jest na tyle zły, należy ją bezzwłocznie usunąć przed przystąpieniem do pracy.

Mycie elewacji

Oczyszczenie elewacji

Kolejnym istotnym krokiem mającym bardzo duży wpływ na późniejszą trwałość naszej pracy jest oczyszczenie elewacji. To co najważniejsze- to usunięcie kurzu, pyłów i wszelkiej maści roślinności. W przypadku gdy zewnętrzne ściany naszego budynku są poważnie zabrudzone, to warto powierzyć mycie elewacji specjalistycznej firmie. Polecam zapoznać się z naszą ofertą.

Co dalej?

Po oczyszczeniu i przygotowaniu podłoża należy przystąpić do gruntowania. Grunt to preparat który zmniejsza chłonność ścian oraz zwiększa przyczepność farby elewacyjnej. Wybór farby elewacyjnej jest także ważny. Generalnie zasada jest taka, że rodzaj farby powinien być taki sam jak rodzaj podłoża na którym zostanie zastosowana, np. na tynku silikatowym najlepiej położyć farbę silikatową lub silikatowo- silikonową. Istnieją również inne możliwości, ale w takich przypadkach trzeba posiadać szczegółową wiedzę co do naszego podłoża i możliwych farbach jakich można użyć. Określając ilość farby która nam posłuży do malowania warto wykorzystywać kalkulatory internetowa sugerowane przez producentów farb. Dobór narzędzi potrzebnych do malowania jest prosty. Gdy mamy do czynienia z gładką powierzchnią to wykorzystujemy wałek lub pędzel. W przypadku struktury porowatej bardzo dobrze sprawi się pistolet natryskowy który dotrze w każde miejsce.

Paleta kolorów

Na jaki kolor pomalować elewację?

Wbrew pozorom, z czasem możemy żałować pochopnego wyboru koloru farby elewacyjnej. Kolor wpływa na różne wrażenia optyczne. Np. jaskrawy kolor może zmniejszyć w naszych oczach rozmiar domu, pstrokate i jaskrawe kolory są być może efektowne na początku, jednak z czasem stają się męczące i nużące dla oka.

Malowanie elewacji

Malowanie elewacji

Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej pracy należy sprawdzić warunki atmosferyczne- temperaturę w której producent zaleca malowanie. Przy odpowiedniej pogodzie możemy przystąpić do pracy. Wykonując właściwie malowanie elewacji musimy starać się malować całą płaszczyznę danej ściany lub co najwyżej "odcinać" na krótko W miejscu takim jak np. rynna. W innym wypadku możemy zostać niemilie zaskoczeni gdy naszym oczom na jednej ściani ukażą się 2 kolory farby- jaśniejszy i ciemniejszy, a to ze względu na proces schnięcia. Właśnie dlatego powinniśmy unikać malowania elewacji w silnym nasłonecznieniu

Tak w opisany tutaj sposób wygląda proces malowania elewacji. Koniecznie sprawdź naszą ofertę malowania elewacji. Zrobimy to profesjonalnie i skutecznie. Zabezpieczymy okoliczny teren. Nasz Klient może być o to spokojny! I ma gwarancję wykonanej pracy! Sprawdź naszą ofertę już teraz!

malowanie elewacji Słupsk, malowanie elewacji Pomorskie, malowanie elewacji Ustka, malowanie elewacji Lębork, malowanie elewacji Wejherowo, malowanie elewacji Gdańsk, malowanie elewacji Gdynia, malowanie elewacji Sopot, malowanie elewacji Koszalin, malowanie elewacji Miastko, malowanie elewacji Sławno, malowanie elewacji Rumia, malowanie elewacji Reda, malowanie elewacji Tczew, malowanie elewacji Chojnice, malowanie elewacji Pruszcz Gdański, malowanie elewacji Kartuzy, malowanie elewacji Kwidzyn, malowanie elewacji Puck, malowanie elewacji Bytów, malowanie elewacji Kościerzyna, malowanie elewacji Malbork, malowanie elewacji Człuchów, malowanie elewacji Sztum