Przygotowanie i malowanie dachu- czy jest trudne?

Malowanie dachu


Mycie dachu przed malowaniem

Malowanie dachu- przygotowanie nawierzchni

Najważniejszą czynnością przed rozpoczęciem zabiegu jakim jest malowanie dachu, jest sprawdzenie jego stanu nawierzchni. Czy występuje korozja, rdza, rozszczelniona- odpryskująca farba. Te czynniki mają wpływ na przyszłą przyczepność farby. Sprawdzamy jej przyczepność. Na przykład szpachelką. W miejscach w których farba swobodnie odchodzi od pokrycia dachu trzeba starą farbę usunąć. W miejscach w których są ślady po odpryskach należy użyć papieru ściernego i delikatnie je zeszlifować. W przypadku korozji i jej ognisk należy usunąć je mechanicznie. W przypadku niewielkich ognisk, po opracowaniu ich można zastosować farbę której użyjemy do właściwego malowania- na zasadzie warstwy ochronnej. Jeśli dach jest w dużej części pokryty rdzą, korozją to nie obejdzie się bez zabezpieczenia go specjalnym środkami gruntującymi powierzchnie. Być może oczywistym ale równie ważnym elementem jest sprawdzenie stabilności samego dachu i jego łączeń. Jakiekolwiek usterki powinny zostać wyeliminowane, ponieważ poza oczywistymi względami- mogą stwarzać niebezpieczeństwo w trakcie malowania dachu.

Kolejną czynnością jest mycie dachu. Tutaj odsyłam do naszego artykułu na ten temat, kliknij tutaj

Malowanie dachu

Jak i czym malować, ile farby potrzeba?

Tak jak w przypadku innych nawierzchni tak i tutaj zastosowanie mają pędzle, wałki i agregaty malarskie. Dwie warstwy farby to absolutne minimum. Malując trzeba szczególnie pilnować aby dach był suchy. Unikać malowania w godzinach rannych- występowanie rosy i uważać na opady atmosferyczne. Mokra, wilgotna nawierzchnia praktycznie uniemożliwia właściwe związanie farby z nawierzchnią. Malować należy w umiarkowanej temperaturze, nie w trakcie bardzo mocnego nasłonecznienia. Pierwszą, cienką powłokę- ochronną- należy nałożyć pędzlem, zwiększy to przyczepność. Następnie kolejne warstwy w zależności od ilości powierzchni i rodzaju dachu. Ilość farby potrzebna do malowania dachu można obliczyć różnymi darmowymi kalkulatorami dostępnymi w internecie. W tym celu warto spytać w sklepie jaki kalkulator jest zalecany przez danego producenta. Część producentów farb posiada własne kalkulatory z których bezproblemowo można skorzystać. Kolejną czynnością jaką można wykonać jest impregnacja dachu. Nasza firma, po skończonym malowaniu zaimpregnuje Twój dach!

Koniecznie zobacz naszą ofertę profesjonalnego malowania dachu

malowanie dachu Słupsk, malowanie dachu Ustka, malowanie dachu Lębork, malowanie dachu Wejherowo, malowanie dachu Gdańsk, malowanie dachu Gdynia, malowanie dachu Sopot, malowanie dachu Koszalin, malowanie dachów Miastko, malowanie dachów Bytów, malowanie dachów Sławno, malowanie dachów Rumia, malowanie dachów Reda, malowanie dachu Tczew, malowanie dachu Chojnice, malowanie dachu Pruszcz Gdański, malowanie dachu Kartuzy, malowanie dachu Kwidzyn, malowanie dachu Puck, malowanie dachu Kościerzyna, malowanie dachu Malbork, malowanie dachu Człuchów, malowanie dachu Sztum, malowanie dachu Pomorskie