Planujesz malowanie dachu? Przeczytaj!

Malowanie dachu- praktyczne porady i wskazówki


Czy to dachówki czy blachodachówka, malowanie dachu jest doskonałym sposobem aby dodać wartości swojemu domowi. Aby wykonać tę pracę prawidłowo i bezpiecznie ważne jest dokładne przygotowanie i użycie odpowiedniego sprzętu.

Czyszczenie

Mycie dachu

Przed rozpoczęciem malowania należy wyczyścić dach. Mycie wysokociśnieniowe jest najszybszym sposobem doczyszczenia dachu "falistego". W ostateczności można użyć węża ogrodowego i skorzystać z odpowiednich szczotek. Najpierw jednak należy użyć odpowiednich środków chemicznych w celu usunięcia porostów z dachówek

Przygotowanie dachu z dachówek

Dachowki

Należy sprawdzić swój dach, czy nie znajdują się na nim żadne pęknięte lub uszkodzone dachówki- jeśli tak to należy je wymienić. Aby uzupełnić uszkodzoną lub brakującą zaprawę wokół grzbietu- ostrożnie zdejmij pokrycie, uzupełnij braki i umocuj elementy ponownie. Należy upewnić się, że zaprawa już wyschła przed rozpoczęciem malowania.

Przygotowanie dachu z blachodachówki

Przygotowanie blachodachówki

Aby umyć dach tego rodzaju najlepiej użyć wody ze środkami chemicznymi- np. odtłuszczacz.
Jednakże, jeśli dach jest niepomalowany lub posiadasz arkusze zamienne to nadaj im warstwę podkładu. Upewnij się przed malowaniem, że jest sucha.

Wybór farby

Oblicz powierzchnię dachu i kup odpowiednią ilość farby aby móc nałożyć przynajmniej 2 warstwy. Trzeba pamiętać, że ciemne kolory pochłaniają ciepło, a jasne odbijają.

Malowanie dachówek

Malowanie blachodachówek

Najlepszym i najszybszym sposobem pomalowania dachu jest użycie pistoletu natryskowego lub pędzla.
Używaj farby na bazie wody, ale jeśli Twój dach stracił swój kolor to nałóż grubą warstwę powłoki uszczalniającej

Malowanie blachodachówek

Kup farbę która jest stworzona specjalnie do blachodachówki ponieważ lepiej przylegają do powierzchni i są bardziej odporne na warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad). Podobnie jak w przypadku dachówek najszybszą metodą malowania jest metoda natryskowa, ale można kupić również specjalne wałki przeznaczone do malowania blachodachówki falistej. Prawdopodobnie również nie obędzie się bez pędzla do pomalowania choćby narożników.

Porady malarskie

Porady malarskie

-Upewnij się, że będziesz mógł zejść z dachu nie dotykając malowanej powierzchni
-Nie używaj pistoletu natryskowego w wietrzny dzień, ponieważ farba może być rozpryskiwana w różne strony
-Nie maluj w trakcie opadów atmosferycznych, a jeśli wiesz, że danego dnia będzie gorąco to zacznij odpowiednio wcześnie

Bezpieczeństwo na dachu

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

-Nie wchodź sam na dach
-Używaj odpowiednich butów, okularów ochronnych i kasku
-Używaj szelek bezpieczeństwa które są przymocowane do czegoś stabilnego
-Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy. Zapoznaj się z naszą ofertą profesjonalnego mycia i malowania dachów.

malowanie dachu Słupsk, malowanie dachu Ustka, malowanie dachu Lębork, malowanie dachu Wejherowo, malowanie dachu Gdańsk, malowanie dachu Gdynia, malowanie dachów Reda, malowanie dachu Sopot, malowanie dachu Koszalin, malowanie dachu Puck, malowanie dachu Tczew, malowanie dachów Miastko, malowanie dachów Bytów, malowanie dachów Sławno, malowanie dachów Rumia, malowanie dachu Chojnice, malowanie dachu Pruszcz Gdański, malowanie dachu Kartuzy, malowanie dachu Kwidzyn, malowanie dachu Kościerzyna, malowanie dachu Malbork, malowanie dachu Człuchów, malowanie dachu Sztum, malowanie dachu Pomorskie