Masz zamiar myć dach? Przeczytaj ten artykuł!

5 porad o których trzeba wiedzieć o myciu dachu


Czyszczenie dachu

Czyszczenie dachu jest niezwykle ważnym elementem utrzymania domu i może być najważniejszą częścią konserwacji dachu. Utrzymanie czystego dachu zapobiega rozkładowi, co może doprowadzić do kosztownych napraw lub w najgorszym wypadku do wymiany całego zadaszenia. Mycie dachu przedłuży jego żywotność i pomoże mu zsoatć funkcjonalnym przez dłuższy okres czasu. Firm zajmujących się myciem dachów jest wiele i każda ma swoje sprawdzone metody i narzędzia. Jak więc zdecydować się na właściwy wybór metody i firmy?

Przedstawiam 5 rzeczy o myciu dachów, o których powinniśmy wiedzieć zanim zatrudnimy specjalistyczną firmę lub zabierzemy się sami do pracy:

1. Można zrobić to samodzielnie, ale nie podejmuj decyji lekkomyślnie

Tak, można zrobić to samemu- korzystając z odpowiednich narzędzi, metod i środków czyszczących zdolny Pan (a może nawet Pani:)) domu jest w stanie wyczyścić dach samodzielnie. Ale zanim się na to zdecydujemy to warto spojrzeć na kilka faktów. Gdy kupujesz środki czyszczące zdecyduj się na firmę której możesz zaufać. Najlepiej szukać firmy, która dostarcza wielu formuł, a także oferuje rozwiązania zapobiegawcze. Pamiętaj: nie ma łatwego sposobu, aby uzyskać czysty dach. Przygotuj sobie conajmniej jeden cały dzień pracy bez względu na to jakie środki czyszczące kupiłeś. Jeśli używasz odpodwiednich środków chemicznych, właściwej metody i techniki płukania możesz liczyć na to, że nie uszkodzisz swoich gontów i otoczenia swojego domu

2. Glony na dachu to coś więcej niż tylko kwestia estetyki

Pewnie- obecność glonów na dachu nie jest atrakcyjnym atrybutem. Jednak to więcej niż tylko to i to nie jest coś co można sobie odłożyć na później. O co chodzi? Glony są żywymi organizmami odżywiającymi się dachówkami (właściwie, to karmią się wypełniaczami wapiennymi powszechnie stosowanymi w produkcji dachówek). Jeśli nie pozbędziemy się glonów to odbiorą one parę ładnych lat naszemu pokryciu dachu.

Jeśli dach nie jest regularnia czyszczony, szczególnie gdy glony są widzialne gołym okiem, może to prowadzić to gwałtownego pogorszenia się stanu dachu co może mieć nieciekawy skutek:

Jako że Twój dach wspomaga blokowanie promieni UV, spadnie wydajność energetyczna Twojego domu, co przełoży się na wyższe rachunki. W takiej sytuacji będzie trzeba wymienić dach, a to już pokaźny wydatek

A skoro już o tym mowa...

Mycie dachu

3. Mycie dachu nie jest tak drogą usługą!

Wręcz przeciwnie, firmy zajmujące się pracami wysokościowymi podają uczciwą i stosunkowo niewysoką stawkę w oparciu o konkretne wyliczenia, szczególnie biorąc pod uwagę koszty wymiany całego dachu. W zależności od powierzchni, cena mycia dachu zaczyna się od kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę istotną rolę jaką czyszczenie odgrywa w konserwacji dachu plus suma jaką by trzeba wydać wymieniając zadaszenie bardzo rozsądnym jest wynajęcie profesjonalnej firmy, jeśli nie mamy zamiaru zrobić tego sami.

Glony na dachu

4. Nawet jeśli nie widzisz glonów, to dach może potrzebować czyszczenia

W najwcześniejszych stadiach rozwoju glony są kompletnie niewidoczne. Więc jeśli Twój dach wygląda w porządku to być może właśnie jest najlepszy czas aby go wyczyścić. Jest to jeden z powodów dla którego profesjonalni dekarze zalecają kontrolę dachu raz na trzy lata- im wcześniej jesteś w stanie wykryć problem tym lepiej dla Twojego dachu. Wielu właścicieli domów/ budynków może zdecydować tylko o miejscowym czyszczeniu dachu, ale glony mogą być na całym dachu, nawet jeśli są widoczne tylko w jednym miejscu. To zawsze dobry pomysł, aby podejmować działania prewencyjne i mieć to z glowy.

5. Istnieją 2 główne metody mycia dachu i każda z nich jest dobra z różnych powodów

Mycie ciśnieniowe- w którym woda jest rozpylana pod ciśnieniem na dachu, aby usunąć pleśń, algi, brud lub brud i czyszczenie chemiczne- czasami nazywane miękkim praniem w którym substancje chemiczne są głównym czynnikiem usuwającym zabrudzenia z dachu. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady.

Mycie ciśnieniowe jest bardzo skuteczne, ale może być najlepsze dla dachów metalowych lub betonowych. Jest szansa, że woda pod ciśnieniem może uszkodzić gonty. Oczywiście, niektóre chemikalia mogą uszkodzić dach, jak również i odpływ może spowodować problemy z otoczeniem domu lub jego częścią. Ale jeśli wykonawca wie co robi, to powinien znaleźć odpowiedni balans efektywności aby nie uszkodzić żadnej części domu.

Tak jak to było w przypadku wyboru środków czyszczących, należy być ostrożnym i starannie wybierać firme mająca umyć nasz dach. Należy upewnić się, że firma którą wybieramy posiada odpowiednie środki i używa odpowiednich metod, tak aby nie uszkodzić naszej nieruchomości!

Zapoznaj się z naszą ofertą profesjonalnego mycia dachów!

mycie dachu Słupsk, mycie dachu Ustka, mycie dachu Człuchów, mycie dachu Lębork, mycie dachów Pomorskie, mycie dachu Pomorskie, mycie dachu Puck, mycie dachu Wejherowo, mycie dachu Sopot, mycie dachu Gdańsk, mycie dachu Gdynia, mycie dachu Koszalin, mycie dachów Miastko, mycie dachów Sławno, mycie dachów Rumia, mycie dachów Reda, mycie dachu Tczew, mycie dachu Chojnice, mycie dachu Kartuzy, mycie dachu Kwidzyn, mycie dachu Bytów, mycie dachu Kościerzyna, mycie dachu Malbork, mycie dachu Człuchów, mycie dachu Pruszcz Gdański, mycie dachu Sztum, mycie dachu Malbork, mycie dachu Sztum